Akbank çöktü! Akbank sistemleri çalışmıyor!

 

Merhabalar arkadaşlar;

Akbank çöktü! Akbank sistemleri çalışmıyor!

Bir çok zamandır bankaların sistemleri ile ilgili çeşitli haberler yayımlanıyor, bu haberlerin bir çoğu ise Akbank Bankasının web sayfalarına erişim sorunları ile ilgili olmasından dolayı idi. Bu sabah saatlerin de ftp yapmak için siteye girmeye çalıştığım zaman gördüğüm ekran beni birden telaşlandırdı ve arama motorlarında araştırmaya başladım.

Neyse ki bu ilk değilmiş, sanırsam sonda olmayacak :). Velhasıl kelam sunucularına salıdır nedeni ile kapatmış ta olabilirler, sunucu değişikliği veya verilerini güncelleme ile ilgili de bir güncelleme çalışmaları sürüyor olabilir. Ancak bu durumu sosyal medya hesapları üzerinden bildirmelerin de fayda var, müşterileri şuanda olası bir siber saldırı mı olduğunu düşünüyordur büyük ihtimal olasılığı ile.

 

www.akbank.com.tr hiç veri göndermedi. sayfasını herkes görüyor şuanda, ancak sistem arka planda çalışıyor. Sadece online bankacılık şuanda pasif durumda,  şirketin altında ki bankaya gittim parayı göndermek için. O zaman baktım vezne de kiler canavar gibi çalışıyor idi.  Umarım sorun en kısa zaman dilimi içerisinde çözülür.

Sistemin aktif olup olmadığını veya çalışıp çalışmadığını ping atarak yada sitede işlem yapmaya çalışarak öğrenebilirsiniz.

 

  1. berkan

    Genel olarak subelerden de islem yapilamiyor

    • Birkan Uğur SARI

      Ben direkt gidip, işlem yaptım 🙂

Leave A Comment?