Arama Motorlarında Yükselmek !

Hangimiz web sayfamızın arama motorlarında yükselmesini istemeyiz ki , hepimiz isteriz tabi ama bazen her isteğimiz olmaya biliyor.

Bu gün sizlerle   Arama Motorlarında Yükselmek !  makalemin başlığı altında   Yandex ,  Google  gibi arama motorlarında web sayfalarınızı nasıl yükselte bileceğinizi anlatan bir yazı yazdım. Öncelikle şunu bildirmek isterim ki , her arama motorunun algoritması farklı olduğundan tek tek hangi arama motorunun hangi algoritmayı kullandığını bildireceğim.

Yandex ?

Yandex arama motorunda yükselmek isteyen webmaster lar  öncelikle aşağıda yer alan 4 seo kuralı nı incelemeleri lazımdır.

 • Sitenizi Yandex Add URL özelliği ile Yandex’e kaydedebilir,
 • Sitenizi SEO için daha detayı inceleyip yönetmek için Yandex Webmaster hizmetine kayıt olabilirsiniz.
 • Öncesinde ve ilerleyen zamanlarda Yandex’in Siteyi Denetle özelliği ile websitenizin Yandex tarafından hangi sayfalarının indekslendiğini görebilir, duruma göre gerekli iyileştirmeleri yapabilirsiniz.
 • Ayrıca eğer kurumsal bir siteseniz adresinizi kesinlikle Yandex Rehber’e kaydetmelisiniz.

Daha sonrasında her arama motorunda olduğu gibi , özgün içeriklerini ve özgün görsellerinizi web sayfanızdan esirgemeyeceksiniz. Bu durumu göz önünde bulundurup özgün olarak , günlük makaleler yazmanı veya yazdırmanız sizlere her arama motorunda yükselmenizi sağlayacak olan avantajlardan biridir.


Peki ya Google ?

Google arama motorunda yükselmek isteyen webmaster ların diğer arama motorlarında ki seo çalışmaları na göre işleri daha zordur. Bir çok SEO meraklısı arkadaş , müşteri buldukları zaman müşterilerine 1 , 2 güne ilk sayfada olursunuz diyor. birde kalıcı SEO Çalışması  diyorlar.  1 , 2 güne biz rakip analiz yapıyor , çalışma planı hazırlıyoruz.

 

Google arama motorlarında yükselmek ciddi anlamda arkadaşlar diğer arama motorların göre , daha kapsamlı analizler ve incelemeler yaptığından daha zor olduğunu söyleyebiliriz.

 

 • Sitenizi arama motorları botlarına karşı indexlemesini engelleyin , çünkü yapmanız gereken bazı işlemler vardır arkadaşlar. Öncelikle web sayfalarınıza biraz özgün içerik girin , biraz dediğim 1 kaç adet yeterli olacaktır. ( Burada ki maksat , arama motorları sitenizi indexlediği zaman , sitenizin boş gözükmemesi dir )
 • Bir gmail hesabı oluşturun ve Googlenin size sunduğu webmaster uygulamalarına kayıt olun.
 • Sitenize SEO analizi yapın , emin olun ki sizlere yanlışlarınızı bildirecek çok güzel bir sistemdir.
 • SEO analizi sonucunda sitenizde ki hataları gidermeye çalışın.
 • Özgün içerikleriniz mümkün olduğunca SEO uyumlu içerik olsun.   ( SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır ? )
 • Hatalarınızı düzeltip , özgün içerikler yayınladıktan sonra sitenizi arama motoru botları indexlemelerine açık bir hale getirin.
 • Sonrasında Google Adresinizi Ekle  sayfasına girin ve sayfanızı bu siteye ekleyin. ( Daha çabuk indexlenirsiniz )
 • Yayınladığınız her makaleyi , sosyal medya platformlarında bulunan profillerinizde paylaşın.

 

Sadece bu kadar  1 2 gün içinde bunları plan yaparak yapıp  Arama Motorlarında Yükselmek ! hayalinizi gerçekleştire bilirsiniz.

 

Leave A Comment?