.com.tr Alan Adı Satın Alma İşlemleri !

Merhabalar arkadaşlar bu gün sizler ile birlikte  ” .com.tr Alan Adı Satın Alma İşlemleri ! ” başlıklı makalemin altında buluşuyoruz. Bir çok arkadaşım bana .com.tr alan adını nasıl satın aldığımı soruyordu, ben de onlar için ve diğer türlü başka .com.tr domain almak isteyen arkadaşlarım için bu makaleyi hazırlamaya karar verdim.

 

Öncelikle ben .com.tr alan adını aldığım zaman 2 – 3 iş günü bekledim, ancak şuanda 1 kaç dakika içerisinde alınabilir duruma geldi. Kimlik fotokopinizi veya imzanızı bir yere vermeden, sadece T.C ( Türkiye Cumhuriyeti ) kimlik numaranız ile adınıza özel .com.tr alan adını satın alabilirsiniz.

Bu işlemler için öncelikle isimtescil.net adresine girelim arkadaşlar, akabinde bu sayfaya giriniz. Öncelikle tabi ki isimtescil.net hesabınız yoksa, bir adet hesap oluşturun veya hesabınıza giriş yapınız. Sonrasında ise yukarıda sizi yönlendirdiğim sayfaya tekrardan girerek, T.C kimlik numaranızı sizden istenilen alana girin ve devam et diyerek adınıza özel sunulan.com.tr domain örneklerinden bir tanesini seçin ve sepete ekleme işlemi yaparak domaini satın alın. Sevgiler, saygılar. İyi günler dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir