Google AdSense Nedir ? | Google AdSense Nasıl Kayıt Olunur ?

Merhabalar arkadaşlar,

Kısa bir tarih önce uğradığım bir saldırı neticesinde, tüm içeriklerimi kayıp ettim. Aralarında çok ciddi bir şekilde emek vermiş olduğum şimdiki başlığı  ” Google AdSense Nedir ? | Google AdSense Nasıl Kayıt Olunur ?  ” olan yazımın ” Google AdSense 3 Saatte Nasıl Kayıt Olunur ? ”  başlıklı bir makalem vardı. Bir çok okurum tarafından talep edilen bu yazımı tekrardan sizler için yazıyorum arkadaşlar, tüm makeleyi baştan aşağıya dikkatli bir şekilde okumanızı temenni ederim.  Keyifli okumalar dileklerimle..

Öncelikle şöyle başlamam gerek arkadaşlar, her web sitesi Google üzerinden maalesef ki reklam sahibi olamıyor. Bunun olması için bazı kriterler ve mevcut yasalar mevcuttur. Bu kriter ve yasalar ile başlayıp akabinde sizlere AdSense için kayıt aşamalarını gerçekleştireceğiz.

 

Google AdSense Nedir ?

Google AdSense, web sitesi sahiplerine sundukları çevrimiçi içerik üzerinden para kazanmaları için bir yol sunar. AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre metin reklamlar ve görüntülü reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamverenler tarafından oluşturulur ve ödenir.

AdSense Nasıl Çalışır ?

Google AdSense, web sitesi sahiplerine sundukları çevrimiçi içerik üzerinden para kazanmaları için bir yol sunar. AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre metin reklamlar ve görüntülü reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamverenler tarafından oluşturulur ve ödenir. Bu reklamverenler her bir reklam için farklı bir tutar ödediklerinden, kazanacakları tutar da değişecektir.

AdSense’in çalışma şekli 3 adımda açıklanmıştır:

1. Reklam alanlarınızı kullanılabilir hale getirirsiniz

2. En yüksek ödemeyi yapan reklamlar sitenizde gösterilir

3. Ödeme alırsınız

 

Sitenize reklam kodu yapıştırarak ve reklamların görünmesini istediğiniz yeri seçerek web sitenizin reklam alanlarını uygun hale getirirsiniz. Reklamverenler, gerçek zamanlı açık artırma ile reklam alanlarınız için teklif verir. En yüksek fiyatlı reklam, sitenizde gösterilecektir. Ödemelerinizi aldığınızdan emin olmak üzere sitenizdeki reklamlarınız için tüm reklamverenlerin ve ağların faturalandırılması işlemiyle biz ilgileniyoruz.

 AdSense’in diğer reklam ağlarından farkı nedir?

Google AdSense programı, sitenize Google AdWords reklamları sağlamasıyla diğerlerinden ayrılır. Google daha sonra reklam türüne bağlı olarak reklamlara yapılan kullanıcı tıklamalarına veya reklam gösterimlerine göre sitenizde gösterilen reklamlar için size ödeme yapar. AdSense, reklam alanlarınız için rekabet, daha alakalı reklamlar ve tüm çevrimiçi içeriğiniz için reklam fırsatı anlamına gelen geniş bir reklamveren talebine anında ve otomatik olarak erişim sağlar.

Sitemdeki reklamları görebilir miyim?

Evet, reklamlar hazır olup yayınlanmaya başladığında sitenizde görebilirsiniz. Unutmamanız gereken önemli bir şeyse, kendi reklamlarınıza tıklamamaktır. Herhangi bir sebeple kendi reklamlarınıza tıklamaya AdSense program politikaları tarafından izin verilmez.

 AdSense’i kullanmak için ödeme yapmam gerekir mi?

Hayır. AdSense’e katılım ücretsizdir. Hatta, Google sitenizde gösterdiğiniz Google reklamlarının aldığı tıklamalar, gösterimler ve diğer etkileşimler için size ödeme yapar. AdSense ile elde edebileceğiniz gelir hakkında daha fazla bilgi edinmek için AdSense’le gelir elde etme konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

AdSense’e nasıl kaydolabilirim?

AdSense kullanmaya hazırsanız başvurunuzu buradan gönderebilirsiniz. Başvurunuzu gözden geçirir ve yaklaşık bir hafta içinde sizinle e-posta yoluyla bağlantı kurarız.

AdSense’in uymam gereken politikaları var mı?

 AdSense hizmetini kullanmaya karar veren yayıncıların program politikalarına uyması gerekir. Bu politikalara uyulmadığı takdirde, AdSense hesabınızı kapatabiliriz. Çoğu durumda politikalarımıza uymayı başaran yayıncılarla çalışmayı tercih ederiz. Ancak, bu politikaları ihlal eden reklamları göstermeme, bu politikaları ihlal eden sayfalardaki reklamları devre dışı bırakma, ödemeleri alıkoyma veya sorunlu hesapları kapatma hakkını saklı tutarız.

Politikalarımızı istediğimiz zaman değiştirebileceğimizi lütfen unutmayın. Şartlar ve Koşullar uyarınca, program politikalarından haberdar olmak ve bunlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır.

Program politikalarını nasıl yürütüyorsunuz?

Program politikalarımızla sürekli uyum içinde olup olmadıklarını kontrol etmek için AdSense yayıncılarını etkin bir biçimde izleriz. Politikalarımıza ve Şartlar ve Koşullar‘a uymayan yayıncılar bulursak, hesabı askıya alabilir veya feshedebiliriz.

Kaynaklarım:

https://support.google.com/adsense/answer/6242051?hl=tr

Leave A Comment?