Sitemizin Yavaşlamasına Sebep Olan Nedenler

Merhabalar arkadaşlar , bu gün sizlerle   Sitemizin Yavaşlamasına Sebep Olan Nedenler   konu başlığı altında bilgi aktarımı yapacağım. Aslında bu durum bir çoğumuzu rahatsız ediyor ama bazen ne yaptığımızı bilmeden , bazı aksi sorunlar yaşaya biliyoruz. Örn: Sitemizin yavaşlaması gibi

Arkadaşlar sitemizin yavaşlaması yani geç açılma probleminin bir çok nedeni vardır ancak ben size bunların sadece bir kaç nedenini aktaracağım..

Görsel Boyutları ve Kaliteleri

Evet arkadaşlar aslında bir çoğunuz ne alakası var deseniz bile ,  çoğu zaman site yavaşlama nedenleri   arasında sitemize yüklediğimiz boyutu veya kalitesi büyük görseller yer alır. Bunu ayarlamak için ideal görsel boyutları oluşturup ona göre paylaşımlarınızı yaparken görsel boyutlarınızı ayarlamanız sitenizin yavaşlamasına engel olacaktır.

Resimlerimizin kalitelerini seçerken aşırı derece 4k kalitede resimler sitenize asla yüklemeyin , yüklemenizi gerekecek bir durum var ise bile dosya ve resim depolama sitelerini kullanarak hd kalitede resimleri sadece bir link ile sitenizi yavaşlatmadan ekleyebilirsiniz.

 

CSS Dosyalarına Müdahale Etmeyin

Aslında bir çok sitenin yavaşlama nedeni css dosyaları ile oynama yapmaktır. Yapılan bu oynamalar site içerik kod oranını geçiyor ise site yavaşlıyor ve ideal site açılım süresi zaafını geçtiği için site yavaşlıyor ve arama motoru botları siteleri geç indexliyor.

Arama motoru botları siteniz geç açılıyor ise belirli bir süre sonra tekrardan sitenizi indexliyor yine aynı sorun devam ediyor ise arama motorlarında bir düşüş görülebilir.  Yani bir sonuç çıkaracak olursak , sitemizin yavaşlaması ve sitemizin hızı SEO Çalışması nı da etkiliyor.

Leave A Comment?