WhatsApp Konuşmalarınız Güvende Değil !

Merhabalar arkadaşlar,

Son yıllarda piyasaya çıkan ve hızlı bir şekilde tüm akıllı cep telefonu kullananların ilgi odağı olan WhatsApp, konuşmalarımızın güvenliğini nasıl sağlıyor veya sağlayabiliyormu diye hiç düşündünüzmü  ?

Bilindiği üzere geçmiş olduğumuz aylarda WhatsApp yazılım ekibi ” Scan QR Code ” yani bir diğer adı ile ” Kare Kod Doğrulama Sistemi ” ni devreye geçirdi. Bu sistem bilgisayarınızdan telefonunuzda yüklü olan WhatsApp yazışmalarınız görmenizi ve karşılıklı yazışma işlemlerini gerçekleştirme amacı ile yazılmıştır. Ancak güvenlik kısmına gelindiği zaman bir çok yerde bilgisayarımızı açık unutabiliyor veya telefonlarımızı her hangi bir cafe de lavaboya gideceğimiz zaman masada unutabiliyoruz.

 

whatsapp1

 

SADECE BİRKAÇ SANİYE YETİYOR!

Sadece birkaç saniyeliğine telefonunuzu eline geçiren biri tüm WhatsApp mesajlarınızı kopyalabilir. Bu kopyalama işlemi sonrasında WhatsApp mesajlarınızı diğer telefona kaptırmanızın yanında WhatsApp’ınızdan mesaj atma ve gelen mesajların tümünü okuma gibi yetkiler de diğer telefona geçecek.

NASIL KORUNURSUNUZ?

WhatsApp Web uygulaması üzerinden çalışan program masaüstü bilgisayar üzerinde oturum açmışsınız gibi işliyor, WhatsApp verilerinizi tekrar sadece kendinizde görünür hale getirmek için WhatsApp Web’e tıklayarak tüm bilgisayarlardan çıkış yap demeniz gerekiyor.

web-cikis

Kaynak: Sözcü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir