WordPress 403 Forbidden Hatasının Çözümü

403 Forbidden
Access to this resource on the server is denied! Powered By LiteSpeed Web ServerY
LiteSpeed Technologies is not responsible for administration and contents of this web site!

Yukarıda gösterilen hatayı web sayfanızın admin paneline giriş yaparken veya normal ana sayfanıza giriş yapar iken görüyorsanız, dosya izinleri ile alakalı veya .htacces  ile ilgili bir problem olması söz konusudur.

Endişe etmenize gerek yok, bu hata çok basit bir yöntem ile çözülebilir. Her web sayfasında ilk aşamada gösterilmese de, ilerleyen dönemlerde de sunucu değişikliği gibi nedenlerde bu hatayı görme oranınıza hali ile fazla olacaktır.  Dilerseniz hemen çözüm yolumuza bakalım ;

cPanel ara yüzüne giriş yapınız, ana dizin de bulunan dosyalar, aşağıda dosyaların isimlendirmeleri ile aynı fakat izin numaraları büyük ihtimal olasılığı ile değişiktir.

Ana dizin (root directory) : 0755
wp-includes/ : 0755
wp-admin/ : 0755
wp-admin/js/ : 0755
wp-content/ : 0755
wp-content/themes/ : 0755
wp-content/plugins/ : 0755
wp-admin/index.php : 0644
.htaccess : 0644
wp-config.php : 0644

Yukarıda yer alan dosyaların adını ve izin numaralarını kontrol ediniz, izin numarası değişik olan dosyalarınızın izin numarasını yukarıda verilen çözüm yoluna göre ayarlayınız;

Bir sonra ki çözümümüz ise .htacces   ile ilgili bazı eksiklerin olmasıdır, htacces   dosyanızı cPanel üzerinden veya FTP bilgileriniz ile ana dizinden ulaşabilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Aşağıda bulunan kodu cPanel ara yüzünden giriş yapıp htacces   dosyası için gerekli düzenlemeleri yapınız.

<IfModule mod_security.c>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
< /IfModule>

 

Sorununuz çözülmüştür, mutlu günler dilerim. Takıldığınız bir yer varsa lütfen sormaktan çekinmeyin.

Kynk ( http://www.dinamkemaloglu.com/ )

 

 

Leave A Comment?